Elektro doprava (MHD) Ukrajiny - encyklopedický průvodce - měkká vazba

293
Neohodnoceno

  • Na dotaz
899 Kč / ks
Kategorie: Knihy o Ukrajině (UA)
Záruka: 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Autorský kolektiv: Serhij Tarchov, Kost Kozlov, Aare Olander
vydání: 1., Kyjev, 2010
864 stran
rozměr: 235 x 163 x 38 mm
váha: 1,58 kg
papír: křídový
obálka: měkká, omyvatelná
(kniha je k dispozici i v tvrdých deskách za 100,- Kč přípl.)
jazyk: ukrajinsky
popis 450 fotografií: ukrajinsky, anglicky (zvláštní seznam)

Encyklopedický průvodce "Elektro doprava (MHD) Ukrajiny" je prvním komplexním průzkumem historie městské elektro-dopravy - tramvají, trolejbusů, metra a lanovek - za celé období jeho existence v ukrajinských městech.
Najdete zde samozřejmě mnoho informací (a fotografií) o tramvajích Tatra ze Smíchova, ale také o produkci těchto tramvají vyráběných na Ukrajině v licenci firmou Tatra-Jih, nebo třeba o dodávkách nejstarších vozů, včetně těch pro koňku, také z pražského Smíchova - firmou Ringhoffer.&nbsp

Kniha je určena zejména fandům MHD.
Kniha je rozdělena do 4 částí:
- krátkého historického popisu
- informační kapitoly s plány tras 55 měst Ukrajiny a meziměstské trasy na Krymu, řazené dle abecedy, v které se dozvíte jak o počátcích této dopravy v době impérií, v meziválečném období, po válce, v 2. pol. 20. stol .. až po současnost
- kapitoly věnované 23 městům, kde byla elektro-MHD plánovaná, ale projekty nebyly uvedeny v život
- popisu současného stavu tohoto typu MHD a úvaze o jeho dalším rozvoji

Autorský kolektiv představují známí odborníci, kteří se mnoho let zabývají studiem městské elektro-dopravy. Jsou to badatelé ze 3 zemí:
Serhij Tarchov (Rusko) - autor a spoluautor 12 knih a množství článků s dopravní tématikou, Kost Kozlov (Ukrajina) - spoluautor významné práce "Kyjevský trolejbus" a Aare Olander (Estonsko) - autor skupiny knih věnované historii elektro-MHD v SRSR, Estonsku a Rusku.

Kniha obsahuje 450 archivních i současných fotografií tramvají a trolejbusů na pozadí historické výstavby ukrajinských měst, vč. 96 fotografií v barevném bloku.
Hlavní dárek čtenářům představuje 135 plánů, které obsahují sít elektro-MHD v historickém počátku jejich rozvoje - zhotovených v měřítku navazujícím na geografické mapy každého města.
Průvodce tak bude jistě k užitku nejen milovníkům tohoto typu dopravy, ale všem, které zajímá historie a geografie Ukrajiny.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

 
Karpatia.cz používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.