Západní Tatry - Roháče, Otakar Brandos

699
Neohodnoceno
SKY

  • (1 ks) skladem
165 Kč / ks
Kategorie: Slovensko
 

 

Vedle popisu řady túr a výstupů na všechny významné vrcholy jako je Bystrá, Baranec, Volovec, Ostrý Roháč, Tri kopy, Baníkov či Sivý vrch tady naleznete i podrobný popis přechodu hlavního hřebene Západních Tater.

V úvodu turistického průvodce se dozvíte základní informace o místní přírodě, o počasí a sněhových podmínkách podle dlouhodobých ukazatelů apod.

Naleznete tady tipy na ubytování na horských chatách či v bivacích a velkou řadu dalších užitečných informací.

ukázka z knihy.

Z Hlinského sedla (1 897 m) vystupujeme směrem na Smrečiny. Starý chodník však nevede až na vrchol, nýbrž masív traverzuje. Nejdříve po západním úbočí, později po severním úbočí. Na severozápadní hraně se chodník prudce láme, je tady větší kamenná pyramida. Cesta svádí pokračovat dolů, my však musíme kamennou pyramidu obejít zprava a pokračovat kousek směrem doprava a nahoru. Za chvíli je starý, částečně vydlážděný chodník dobře viditelný.

Neustále mírně stoupá, ve své zhruba polovině kulminuje a pak vede zase směrem dolů až do Smrečinského sedla (1 799 m). Je možné vystoupit až na vrchol Smrečiny, tady je však cesta hůře viditelná. Doporučuji tady sledovat hraniční patníky. Poslední výšvih a jsme na vrcholu Poľská Tomanová (1 977 m). Odsud vede chodník do Tomanovského sedla. Je to sice kousek, ale nemyslete si, že to zvládnete za čtvrthodinku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Karpatia.cz používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.