Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pá: 8-16 hod.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Knihy
  3. Knihy o Ukrajině (UA)
  4. Průvodce
  5. 2 břehy Zbruče, 2 банки Збруче

2 břehy Zbruče, 2 банки Збруче

Zbruč - odvěká hranice, řeka jednání a smluv.Tato řeka, která protéká od severu k jihu v pohádkových meandrech, tvořící dnes hranici mezi Těrnopilskou... celý popis
Dostupnost
více do 2 týdnů - nyní 7 ks
169 Kč
154 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:123
EAN kód:9789664651087
Výrobce:Grani-T, Kyjev, Ukrajina
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Zbruč - odvěká hranice, řeka jednání a smluv.Tato řeka, která protéká od severu k jihu v pohádkových meandrech, tvořící dnes hranici mezi Těrnopilskou a Chmelnyckou oblastí Ukrajiny, byla po dlouhou dobu hranicí mezi dvěma světy - tady končila západní Evropa a začínal Východ. Autoři: Dmytro Malakov, Olena Krušynská, Jurij Kozoriz Nakladatelství: Grani-T, Kyjev, Ukrajina
Formát: 143x200 mm
Jazyk: Ukrajinsky
Počet stran: 106
Rok vydání: 2008, 1. vydání

Zbruč - odvěká hranice, řeka jednání a smluv.
Tato řeka, která protéká od severu k jihu v pohádkových meandrech, tvořící dnes hranici mezi Těrnopilskou a Chmelnyckou
oblastí Ukrajiny, byla po dlouhou dobu hranicí mezi dvěma světy - tady končila západní Evropa a začínal Východ.
A tak na pravém břehu najdete množství chrámů, kaplí a křížů podél cest - na straně druhé potom ruiny tzv. "sov-artu" - který se bohužel na dlouho zapsal do tváře země.

Průvodce obsahuje desítky barevných fotografií, je velmi dobře autorsky zpracován a kvalitně vytištěn.
Na 5-ti mapách je znázorněno 5 možných autotras pro návštěvu jednotlivých památek, které opravdu stojí za to vidět. Na 6. mapě jsou zakreslena zajímavá místa zapovidnyku (CHKO) Medobory - pohanského sídliště s jeskyněmi a štolami..
Zde najdete mapu s rozmístěním jednotlivých cílů Vašich možných cest.
Ukázku jedné z kapitol najdete zde.

Ing. Dmytro Malakov je vědeckým pracovníkem Muzea historie&nbspKyjeva, publikuje od roku 1970, je autorem cca 2 desítek knih a průvodců, z nichž některé najdete i v našem e-shopu.

Dr. Olena Krušynská pracuje v Kyjevské národní univerzitě Tarase Ševčenka a&nbsp patří mezi přední ukrajinské odborníky na dřevěné památky. Spolupracuje i s předními českými odborníky v tomto oboru.
Na základě grantu od prezidenta Ukrajiny vytvořila a dále na vlastní náklady provozuje a stále doplňuje stránky www.derev.org.ua. Obdobně vytvořila a spravuje fotogalerii věnovanou Lvovu - "Lvovské reminiscence" http://www.lvivrem.org.ua/.
-----------------------------------------------------------------------------
V tomto e-shopu najdete i dalšího průvodce - "44 dřevěných chrámů Lvovské oblasti" jehož je autorkou.
-----------------------------------------------------------------------------
Některá z míst popisovaných v námi prodávaných průvodcích mají už svou Turistickou známku. Jste-li jejich sběratelé, podívejte se sem.

 

Збуруп - давня межа, річка переговорів та договорів. Ця річка, що тече з півночі на південь у казкових меандрах, яка сьогодні утворює кордон між Тернопільською та Хмельницькою областями України, тривалий час була кордоном між двома світами. Автори: Дмитро Малаков, Олена Крушинська, Юрій Козоріз Видавець: Грані-Т, Київ, Україна
Формат: 143x200 мм
Мова: українська
Кількість сторінок: 106
Рік: 2008 , 1-е видання

Збруч - стародавня межа, річка переговорів та договорів.
Ця річка, яка тече з півночі на південь у казкових меандрах, сьогодні утворює кордон між Тернопільською та Хмельницькою
регіон України довгий час був кордоном між двома світами - тут закінчилася Західна Європа і почався Схід.
Отже, на дорогах на правому березі є багато храмів, каплиць та хрестів - з іншого боку руїни радянського мистецтва. "- який, на жаль, давно переймається обличчям країни. Посібник містить десятки кольорових фотографій, дуже добре виготовлений і добре надрукований.
5 карт показують 5 можливих маршрутів руху Відвідайте окремі пам’ятки, які дійсно варто подивитися. На 6-й карті намальовані цікаві місця заповідника (PLA) Медобори - язичницьке поселення з печерами та галереями ..
Тут ви знайдете карту із зазначенням місць можливих напрямків подорожі.
Прикладом однієї з глав є тут < / a>.

 

Інж. Дмитро Малаков - науковий співробітник Музею історії та Києва, виданий з 1970 року, автор близько 20 книг і путівників, деякі з яких ви можете знайти в нашому електронному магазині.

Dr. Олена Крушинська працює в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та є одним з провідних українських експертів з дерев'яних пам’яток. Він також співпрацює з провідними чеськими експертами в цій галузі.
На основі грантів Президента України вона створила та продовжує діяти за власні кошти www. derev.org.ua . Так само вона створила та підтримує фотогалерею, присвячену Львову - "Львівські спогади" http://www.lvivrem.org.ua/ . <Br

Příhlášení k odběru novinek
Váš tým, Karpatia.cz

Turistické známky Ukrajiny    Tentwood.cz   Dřevěné chrámy Ukrajiny  Přednáškomat  TERKO s.r.o. - topné koberečky a další speciální topná zařízení 

Copyright © 2007 - 2019 KARPATIA.cz - Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz